رونمایی از تکرار تاریخ

رونمایی از نخستین اثر موسیقی بسیج دانشجویی شاهرود

« تکرار تاریخ » اولین اثر موسیقایی و ارزشی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در سومین روز از هفته بسیج سال ۹۳ رونمایی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا خواننده این اثر در گفت وگویی اختصاصی با خبرنگار نسل شاهوار گفت : «تکرار تاریخ» اولین اثر موسیقایی و ارزشی بسیج دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود است که به سفارش بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود تهیه شده است .

علی اسدی افزود : سراینده شعر این اثر محمد عرب عرب نجفی از مداحان برجسته شاهرودی می باشد که این شعر را با مضمونی انقلابی و ارزشی سروده است و آهنگسازی و تنظیم قطعه آن کاری از احسان زمانی پور می باشد و اجرای این اثر به صورت حماسی بر جذابیت آن افزوده است.

وی با بیان اینکه این اثر در زمانی بسیار کوتاه تهیه و در استودیوی آوای پارس تهران ضبط  شده است تصریح کرد : این قطعه موسیقی توسط جوانان ارزشی شاهرود ساخته شده و کاملا بومی می باشد .

خواننده « تکرار تاریخ » در رابطه با مضمون این اثر اظهار داشت : مضمون این اثر اشاره به مقام معظم رهبری و پشتیبانی و حمایت همه جانبه از ولایت فقیه را دارد همچنین آهنگساز این اثر در اواسط قطعه فضایی شهدایی را تصویر سازی کرده است که مخاطب را به روزهای جبهه و جنگ برده و حال و هوای آن را به سبکی ملکوتی در ذهن مخاطب زنده می کند .

اسدی با بیان اینکه این اثر حرکتی زیبا و نمادین را به همراه داشته و همچنین حرفهای زیادی برای گفتن دارد بیان کرد : شاید «ت کرار تاریخ » آنطور که باید مورد پسند مخاطب عام باشد ، نباشد اما مخاطب خاصی را مورد توجه قرار داده که این روزها کسی توجهی آنچنانی به آنها ندارد و تشکری زیبا از کسانی دارد که از جان خود گذشتند تا ایران و ولایت استوار و پابرجا بماند .

این اثر روز یکشنبه ۲ آذر ماه ۹۳ ساعت ۱۴ در سالن آمفی تئاتر دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد شاهرود با حضور استاندار سمنان، فرماندار و جمعی از مسئولین رو نمایی شد .

در پایان این گفتگو باید گفت حرکت زیبای بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود قابل ستایش است و امیدواریم اتفاقاتی مثل این بیشتر و بیشتر شود .

ملودی زیبای این قطعه در کنار ضرباهنگ خوب و شعری زیبا ، ترکیب خوبی را ارائه می نماید و آهنگسازی و تنظیم بی نقص و هماهنگ با موضوع و مفهوم این قطعه را هم نباید از یاد برد . استفاده از سازهای ویولون و پیانو در این قطعه ملودی حماسی ای را در ذهن تداعی می کند که با مفهوم اسم و محتوای این قطعه همخوانی دارد  و تنظیم احسان زمانی پور در این آهنگ ، ترانه ی محمد عرب نجفی را در ذهن مخاطب ماندگار می کند همچنین اجرای آواز خوب علی اسدی هم تاثیر گذاری خاص خود را دارد .

منتشر شده در مورخ : ۱۳۹۳/۹/۳